Yalova Site Yönetimi Turkuaz Site Yönetim Hizmetleri

Yalova Site Yönetimi | Yalova ili nüfusu 2020 yılı itibariyle 270.976’dır. İlin merkez ilçesinde km2’ye 1072 kişi düşmektedir. Yapılan tersaneler ve aldığı yoğun göç ile bu nüfus günden güne artmaktadır. Hal böyle olunca yapılaşmanın da hızla arttığı Yalova’da ülkenin genelinde olduğu gibi trend Site tarzı yapılaşmadır. Bu olgu Yalova Site Yönetimi konusunda Site sakinlerini bilgi arayışına itmektedir.

Belirlenen bir bütçe dahilinde sitenin bakım, onarım, revizyon, muhasebe ve hukuki işlerinin takibatını yapan idari merci Site yönetimidir. Günümüzde apartman, bina ve sitelerin bakımını yaparak düzenini sağlamak için profesyonel bir hizmete ihtiyaç duyulmaktadır. Bu gerçek Yalova için de geçerlidir. Yalova Site Yönetimi konusunda profesyonel olarak bu hizmeti ifa eden Site Yönetimi şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketlerin bir çoğu son yıllarda artan Site sayısına mukabil oluşan yönetim ihtiyacını kazanç elde edilebilecek bir sektör olarak gören ve belki de sitelerin yönetim işleriyle tecrübe kazanacak olan şirketlerdir. Yalova Site Yönetimi konusunda ayrı bir yere sahip olan Turkuaz Site Yönetimi ise yaklaşık 20 yıllık hizmet sektörü tecrübesini tam 8 yıldır Site Yönetimi alanında yoğunlaştırmış ve bu konuda uzmanlaşmış, kurumsal, vizyoner bir şirkettir.

Yalova Site Yönetimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Geçmiş yıllarda apartmanlardaki Yönetimi çoğunlukla kat malikleri arasından seçilen yönetici yürütüyordu. Bu çoğunlukla tek bir apartmanda gerçekleşiyordu. Günümüzde ise sayıları gün geçtikçe artan sitelerin içerisinde çok sayıda bina bulunmaktadır. Bu binaların ve sitenin tamamının yönetilmesi için profesyonel bir firmadan destek almak gerekmektedir. Bu sayede tüm iş ve işlemler hızlı bir şekilde kolaylıkla yapılabiliyor. Hukuki şartların tam olarak sağlanması, eksiksiz ve problemsiz bir muhasebe Yönetimi, herkesin huzur ve güvenlik içinde yaşayabildiği bir Site ortamı için Turkuaz Profesyonel Site Yönetimi firması sitenizin idaresine taliptir.

Yalova Site Yönetimi Neler Yapar?

Site yönetimlerini üstlenen firmaların sözleşmelerle belirlenen belli başlı görevleri bulunmaktadır. Bu görevler bazen yapılan anlaşmaların muhtevasına göre farklılık gösterse de genel anlamda temizlik işlerinin yürütülmesi, ortak kullanım alanlarındaki elektrik-su tesisatı – asansör- dış ve iç cephelerdeki bakım – onarım işlerinin yürütülmesi, Site içerisinde yer alan çocuk parkı, otoparklar, alarm sistemleri ve tüm kullanım alanlarındaki bakım işlemlerinin yürütülmesi profesyonel Site yönetiminin görevleri arasındadır. Bu işlerin takibi yapılırken aynı zamanda Site içerisinde yer alan mimari ve peyzaj çalışmaları da Site Yönetimi tarafından yaptırılır. Çevre düzenlemeleriyle ilgili rutinin dışındaki proje önerileri kurula getirilerek bütçe planlamasına dahil edilir ve bahsi geçen projelerin de takibi yapılır.

Site Yönetimlerinde Hızlı ve Kaliteli Hizmet Anlayışı

Çeşitli firmalar tarafından Yalova’da ve çevresinde yürütülen profesyonel Site yönetim hizmetleri ile hem sitede yaşayanlar hem de sitede çalışan kişiler huzur ve düzene kavuşmaktadır. Kat maliklerinin herhangi bir zorluk yaşamadan tüm işleri etkin bir şekilde yürütülür. Hizmetlerde herhangi bir aksama yaşanmaz. Hukuksal zemine dayanan hizmetler daha sonra telafisi mümkün olmayan sorumluluklara sebep olmadan zamanında ve yasaya uygun olarak gerçekleştirilir. Bu tür hukuksal konularda aksamalar olmaz ve dolayısıyla kat maliklerinden de adil ve hızlı bir şekilde tahsilat gerçekleşir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüm işlemler de şeffaflık sağlanır ve iletişimin gücünden etkin bir şekilde yararlanılır.

Yalova Site Yönetimi Profesyonel Temizlik Hizmetleri

2019 yılının son dönemlerinden itibaren hayatımıza giren pandemi kavramı da gösterdi ki temizlik ve hijyen hayatın vazgeçilmez değeridir. Temizlik aslında her yerde uygulanması ve kültürel bir olgu haline gelmesi gereken bir kavramdır. Hal böyle olunca bazen toplu yaşam alanlarından olan sitelerde temizlik konusu oldukça önemlidir. Sürekli ve düzenli bir temizliğin yapılması hem sağlık hem de düzen açısından son derece önem taşır. Profesyonel temizlik hizmetleri kapsamında sitelerdeki tüm binaların ve ortak kullanım alanlarının temizlenmesi sağlanır. Turkuaz Profesyonel Site Yönetimi gibi Yalova Site Yönetimi konusunda uzman ve kurumsal Site Yönetimi firmalarında alanında tecrübeli temizlik personeli istihdamı da sağlanmaktadır.

Site Yönetiminde Hukuki Destek

Toplum içindeki insani ilişkileri düzenlemek hukuk kuralları ve süreçleri sayesinde mümkün olur. Bu da tecrübe ve bilgi sahibi olmayı gerektirir. Çok sayıda kişinin yaşadığı sitelerdeki gerekli düzenlemelerin yapılması ve insanlar arasındaki ilişkilerin yoluna girmesi için hukuki destek alınması şarttır. Turkuaz Profesyonel Site Yönetimi bu yönüyle bina ve Site sakinlerine hukuki danışmanlık desteği de sağlar. Özellikle de Site Yönetimi ile ilgili konularda hukuki süreç çok önem taşır. Site sakinlerinden aidatlarını ödemeyenler ile ilgili yürütülecek icra süreçleri, Site içerisinde olası anlaşmazlıklar ve bazı güvenlik ihlallerinde mevzuata hâkim olabilmek çözüme odaklı olabilmeyi de sağlar. Bu nedenle Site yönetim firmaları da hukuksal konularda ihtiyaç duyulan hukuki bilgi ve yeterliliğe sahip olmalıdırlar.

Sitelerde Bakım ve Onarım Hizmetleri

Yalova Site yönetim başlığı altında önemle irdelenmesi gereken bir başka konu da sitelerde bakım onarım hizmetleridir. Sitelerde çeşitli bakım ve onarım hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Özellikle Site içerisinde yeralan ortak kullanım alanlarında çeşitli arızalar, zamana bağlı yıpranmalar ve revizyon ihtiyaçları meydana gelebilir. Bu arızaların giderilmesi için ise profesyonel bir destek alınmalıdır. Site yönetimleri genel olarak Site içinde yer alan asansörlerin rutin bakım ve onarımı, kullanım alanlarındaki her türlü arızaların tamamlanması için önemli çalışmalar yaparlar. Bu bakım ve onarım çalışmaları profesyonel bir bakış açısıyla ele alınmalıdır. Böylelikle hem Site sakinlerinin zamanı kaybolmaz hem de hedeflenen hizmete en uygun fiyatla erişilmiş olunur.

Yalova Site Yönetimi Peyzaj ve Çevre Düzenleme

Yapılacak hizmetler sitelerin bütçeleri de göz önünde bulundurularak belirlendikten sonra şirketimiz tarafından herkesin arzusuna ve göz zevkine hitap eden estetik olgusu yüksek peyzaj alanları oluşturulur. Turkuaz Yalova Site Yönetimi, bahçe bakımı ile peyzaj çalışmaları konusunda tecrübeli personeller ile bahçıvanlık hizmeti sunar. Bu hizmetler sayesinde ise sitenin ortak alanlarında bulunan bitki ve çiçekler de bu bahçıvanlık hizmetleri doğrultusunda ekilir. Ayrıca bitki bakımları da sürekli olarak yenilenir. Bu alanlara mevsimlere göre çiçek ve bitki ekimi yapılmaktadır.

Yalova Site Yönetimi Güvenlik Hizmetleri

Sitelerde yaşayan insanların can ve mal güvenliği her şeyden önce gelmelidir. Toplu yaşam alanlarında herkesin birbirini tanımadığı, gelenlerin hangi amaçla geldiği tam olarak kestirilemediği düşünüldüğünde güvenlik açığı oluşabilecek bir potansiyel de mevcuttur. Ailesinin güvenliğinden endişe duymak istemeyenler yüksek güvenlikli siteleri tercih etmektedirler. Evlerinin, araçlarının hırsızlığa karşı korunması, çocuklarının Site içinde güvenle oynamaları için profesyonel güvenlik hizmeti önem kazanmaktadır.

Turkuaz Profesyonel Site Yönetimi tarafından Yalova Site yönetim hizmetleri kapsamındaki  güvenlik hizmetleri; belirli noktalara kamera yerleştirilmesi, plaka, ziyaretçi kaydının yapılması, Site sakininin izni olmadan içeri yabancının alınmaması, gelen misafirlerin kime geldiği öğrenildikten sonra hane halkına bilgi verilmesi, Site devriyesi, bütün ziyaretçilerin kayıt altına alınması, Site içinde tehlike arz edecek unsurların kaldırılması şeklinde verilmektedir.

Yalova Site Yönetiminde Muhasebe ve Aidat İşlemleri

Muhasebe anlamında kanun nezdinde sorumluluğu olan birimler arasında siteler de yer almaktadır. Toplu yaşam alanı olan siteler veya rezidanslarda çok sayıda kişi bir arada yaşamaktadır. Bu kişilerin hem yaşam alanlarının kontrolünü sağlamak hem de maddi giderleri planlamak için gerekli giderlerin bir plan dahilinde hesaplanması ve tahsil edilmesi gerekir. Site içinde çalışanların aylıkları, bakım ve onarım giderleri ve siteyi ilgilendiren tüm giderlerin hesabının bir bütçe dahilinde yapılması, aidatların toplanarak kayıt altına alınması, Site dahilinde çalışan emekçilerin sigortalılık hizmetlerinin takibatının yapılması ile profesyonel Site Yönetimi hizmeti kapsamında Turkuaz Site Yönetimi ilgilenmektedir.

Yalova Site Yönetimleri İçin Tarafımızdan Verilen Danışmanlık Hizmetleri

Yalova Site yönetimleri için Turkuaz olarak profesyonel destek sağlamaktayız. Bazı Site ve apartmanlarda Site yönetimleri tam olarak oluşturulmamış veya geleneksel yöntemlerle Site sakinlerinden biri tarafından idare ediliyor olabilir. Bu gibi durumlarda Site yönetim firmaları tarafından yönetim işleri tamamen devralınmasa dahi verilecek danışmanlık hizmeti ile destek olunabilir. Böylece  Site yönetimlerinde hukuki sorumluluk ve mevzuata uygunluk açısından oluşabilecek boşlukların önüne geçilmiş olunur. Tüm bu prosedürlerin yerine getirilmesi için Turkuaz Profesyonel Site Yönetim firması olarak tecrübemiz ve bilgi birikimimizle daima yanınızdayız.

Yalova Site Yönetimi Tarafından Anket ve Duyuru Yayınlanması

Profesyonel Site yönetimlerinden iletişim araçlarını doğru ve etkili bir şekilde kullanmaları beklenir. Özellikle çok sayıda kişinin yaşadığı Site tarzı yerleşkelerde her duyuru ve anket çalışmasını bina sakinlerine ulaştırmak büyük bir önem taşır. O nedenle etkin bir şekilde kullanılan iletişim araçları sayesinde tüm bina sakinleri arasında sağlıklı bir etkileşim kurulur. Bu şekilde insanların iletişim kurma ve yönetime dahil olma gibi ihtiyaçları da karşılanır. Site Yönetimi tarafından bina sakinlerine Site hakkında bilgilerin duyurulması ve yönetimsel gelişmeler hakkında bilgilendirme amaçlı duyuru yayınlanabileceği gibi atılacak bir adım öncesinde Site sakinlerinin nabzını tutmak amacıyla anket de yayınlanabilir. Böylece iletişimin gücünden beslenen bir yönetim modeli teşkil edilmiş olunur.

Yalova Site Yönetimi İletişim Yöntemleri

Yalova’daki Site yönetimleri tarafından bina sakinlerinin ortak bir iletişim kurabilmeleri adına önemli çalışmalar yapılır. Site sakinlerinin görüşünü almak için yukarıda da bahsedildiği üzere anketler düzenlenir. Bu şekilde sitede bulunan kişilerin duygu ve düşünceleri alınarak çalışmalar da bu ortak düşünceler yörüngesinde gerçekleştirilir. Bu anketler ile birlikte sitede bulunan kişilerin düşünceleri ve önerileri tespit edilir. Bu sayede Site yöneticileri de çok hızlı ve kolay bir şekilde bina sakinlerini yönetime dahil etmiş olur ve sağlıklı karar alırlar.

Sitelerde Şeffaf Yönetim Anlayışı

Apartman, Site ve rezidanslarda yönetim için profesyonel hizmet almak şeffaflık açısından da çok önemlidir. Hem sitelerin kontrollü ve düzenli olması hem de tüm mali konuların şeffaf bir biçimde yürütülmesi gerekir. Profesyonel Site yönetimleri tarafından oluşturulan hizmetler ile birlikte şeffaf bir yönetim anlayışı benimsenir. Yapılan tüm iş ve işlemlerin sonuçları ile ilgili tüm bina sakinlerine haber verilir. İstenilen an gelir-gider tablosunu incelemek, aidat takibi ile ilgili bilgi almak, borç durumu ve diğer tüm işler ile ilgili detayları öğrenmek mümkündür. Bu konuda tüm profesyonel Site yönetimleri Turkuaz Profesyonel Site Yönetimi gibi şeffaf ve hesap verebilir olmalıdır.

Sitelerde Zorunlu Sigorta Takip İşlemleri

Siteleri ve apartmanları yöneten Site yönetim firmaları bu toplu yaşam alanlarındaki yapılması zorunlu olan sigorta işlemlerini resmi prosedürlere uygun olarak yaparlar. Bu sigorta işlemleri kanuni bir zorunluluğu da bağlı olsa da karar verirken asıl etkili olan insana ve yaşama verilen değerle ilgilidir. O nedenle diğer tüm hizmet kategorileri gibi özenli bir şekilde takip edilmesi ve yürütülmesi gerekir. Her apartman, rezidans ve sitede sigortalama işlemleri resmi prosedürlere dayanır. Dolayısıyla bu konunun da profesyonel bir ekip tarafından etkin bir şekilde takip edilmesi son derece önemlidir.

Yalova Site Yönetim şirketleri ve Turkuaz Farkı

Turkuaz Yalova Site Yönetimi olarak sitelerde yer alan ortak alanların bakımlarının yapılması için önemli bir sorumluluk üstlenmekteyiz.  Bir sitenin güzel görünmesi ve ortak alanların bakımlı olması son derece önemlidir. Böylece hem Site sakinleri daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürerler hem de sitedeki daireler kıymet kazanır. Bu nedenle sitelerdeki bahçe bakım ve peyzaj düzenlemelerinin üzerinde durulması gerekir. Estetik bir görüntünün olabilmesi için alanında uzman kişiler ile çalışılmalıdır. Bu noktada başarılı peyzaj mimarlarından destek alınabilir. Aynı zamanda ortak alanda bulunan havuzların ve aktivite alanlarının temizlenmesi ve sürekli bakım periyotlarının belirlenmesi de önem taşır.

Tüm bu bilgiler ışığında denebilir ki Yalova Site Yönetimi konusunda öne çıkan firma Turkuaz Profesyonel Site Yönetimi şirketidir. Zira firmanın 8 yıllık hizmet süresince geride bıraktığı tüm referanslarında son derece yüksek bir müşteri memnuniyeti vardır. Siz de aşağıdaki iletişim bilgilerinden bu kaliteli hizmete ulaşmak için ilk adımı atabilirsiniz: