Site Yönetimi ve Güvenlik Hizmetleri Kocaeli

Site Yönetimi ve Güvenlik Hizmetleri Kocaeli | Güvenlik insanlık var olduğundan beri doğal bir ihtiyaç olarak süregelmiştir. Terör olayları, toplumsal olaylar, hırsızlık, yangın, dolandırıcılık, kadınlara ve çocuklara yönelik taciz ve şiddet olayları gibi nedenlerle insanlar eskisinden daha fazla güvenlik ihtiyacı hissediyorlar. Özellikle büyük şehirlerde güvenlik ile ilgili sorunlar had safhaya ulaşıyor. Bu nedenle sektörel anlamda güvenlik hizmetleri kavramı ortaya çıkıyor.

Site Yönetimi ve Güvenlik Hizmetleri Kocaeli

Yaşanılan binalar, siteler, rezidanslar ve diğer yaşam alanlarında insanlar huzur içinde yaşamlarını sürdürebilmek için güvende olmak istiyorlar.  Bu nedenle binaların, insanların ve toplu yaşam alanlarının güvende olması için güvenlik hizmetleri devreye giriyor. İnsanlar ihtiyaç duydukları güvenlik hissini yaşamak, çocuklarının güven içinde oynayabilmelerini sağlamak için güvenlik hizmetlerini önemsiyorlar.

Toplu Yaşam Alanlarında Güvenlik Hizmetleri

Sitelerde, apartmanlarda ya da rezidanslarda güvenlik daha da önemli hale geliyor. Site yönetimleri sitenin dış tehditlerden korunması için, özel güvenlik hizmetlerinin teminini gerçekleştiriyorlar. Güvenlik kameraları, otoparklara giriş çıkışların kontrol altında tutulması, Site giriş çıkışlarında güvenlik kabinlerinin tesisi gibi çalışmalarla güvenlik hizmetleri yerine getirilebiliyor.

Güvenlik hizmetleri sadece bunlar ile sınırlı değil tabii ki. Bunların yanında güvenlik hizmetleri gerekli alt yapının sağlanması, elde edilen kayıtların güvenle muhafaza edilmesi, ziyaretçi defterlerinin yedeklenmesi, kameraların bakımlarının düzenli olarak yapılması, Site içerisinde tehlike arz edecek yapıların ortadan kaldırılmasını da kapsıyor.

Güvenlik Hizmeti Veren Firmalar

Site/apartman güvenlik hizmetleri, genellikle bu konuda hizmet veren güvenlik firmaları eliyle hizmet alımı şeklinde gerçekleştiriliyor. Güvenlik personeli bu işin sertifikasına sahip, gerekli yetki ve selahiyete sahip kişilerden oluşuyor. Güvenliği sağlanacak yaşam alanlarının büyüklüğüne göre bir ya da birden fazla kişi güvenlik görevlisi olarak görevlendiriliyor.

Güvenlik görevlilerinin görevleri;

  • Sitenin genel asayiş durumunu incelemek
  • Gerektiği durumlarda güvensiz ortamlara müdahale etmek
  • Site içerisine giriş çıkış yapan araçların ve yayaların takibini ve kontrolünü sağlamak
  • Gelen giden ziyaretçileri ve misafirleri kayıt altına almak

şeklinde sıralanabilir.

 

Güvenlik Görevlilerinin Diğer Görevleri

Güvenlik görevlileri aynı zamanda güvenlik kameralarının çalışıp çalışmadığını kontrol etmek, gerekli yedekleri güvenle saklamak gibi görevleri de ifa ederler. Özellikle asayiş birimlerini ilgilendiren durumlarda, olay mahallini gören kameralar ile tutulan görüntü kayıtlarının polis, jandarma gibi güvenlik birimlerine iletilmesi, gerektiğinde tutanak tutulması gibi görevler de yine güvenlik hizmetleri kapsamına giriyor.

Güvenlik Hizmetleri ve Teknoloji

Güvenlik hizmetleri teknolojinin gelişmesi ile birlikte çeşitli ve farklı araçları tercih ediyor. Yüz tanıma sistemlerinden, plaka tanıma sistemlerine çeşitli güvenlik araçları sitelerin ve diğer yaşam alanlarının güvenliğini arttırmada etkili oluyor. Gelişen teknolojiler sayesinde akıllı ev sistemleri de güvenlik araçları kapsamına giriyor. Siz evinizde olmadığınız zamanlarda ev içi güvenliği sağlayan drone kameralar güvenlik hizmetlerinde teknolojinin ulaştığı son nokta olarak göze çarpıyor. Gerek personel gerekse de teknolojik ekipman açısından güvenlik hizmetleri sitelerin, rezidansların ve apartman dairelerinin daha güvenli ve daha huzurlu olmasını sağlıyor. Hane sakinleri yeni gelişen teknolojileri kullanan ve iyi eğitim almış güvenlik personellerine sahip güvenlik firmalarını doğal olarak daha fazla tercih ediyor.

Firmamızın Sağladığı Güvenlik Hizmetleri

Firmamız Site Yönetimi açısından yerine getirdiği onlarca işin yanında güvenlik hizmeti alanında da hizmet veriyor. Güvenlik personelinin eğitimi, personelin iş yerindeyken ihtiyaçlarının düzenli bir şekilde temin edilmesi, güvenlik için kullanılan teknolojik ekipmanların temini ve bakımı gibi birçok hizmeti Site müşterilerimize sunmaktayız.

Site sakinleri 7 gün 24 saat güven altında olduklarını hissetmek isterler. Bu nedenle firmamız gereken güven duygusunu müşterilerine yaşatmak adına en profesyonel hizmet sağlayıcılar ile çalışıyor. Otopark ve ortak yaşam alanlarının güvenliğinden, hanelerin güvenliğine varıncaya değin, tüm ayrıntıları yerinde değerlendirip, probleme özgü çözümler üretebilen firmamız, sunduğu güvenlik hizmetleri ile evinizde güvenle oturabilmenizi sağlar.