Site Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri

Site Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri | Site Yönetimi ciddiyetle ele alınması gereken bir hizmettir. Site ve apartman Yönetimi bir ekip çalışması ile mümkün olur. Günümüzde apartmanların barındırdığı nüfus ve yüzlerce haneye ulaşan devasa siteler göz önüne alındığında bu kadar yoğun nüfus barındıran yerlerin idaresinde profesyonel ve işini bilen ekiplerin görevlendirilmesi gerektiğinde Site Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri alınması önem arz ediyor.

Site Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri

Bazı Site ve apartmanlarda Site yönetimleri henüz oluşturulamamış olsa da bu Site ve apartman tarzı yaşam alanlarının da gerek hukuki gerekse de mali konularda danışmanlık hizmeti alması çoğu zaman gerekli görülür. Özellikle büyük şehirlerde bina yöneticilerinin kanunlara uygun Site yönetimlerini gerçekleştirebilmeleri için bilmeleri gereken birçok şey vardır. Kanun ve mevzuat konusunda alana hâkim Site yönetim firmalarının bu konuda hizmet verdiğini unutmamak gerekir.

Danışmanlık Hizmetleri Hangi Aşamada Devreye Giriyor?

Site Yönetimi her ne kadar elzem olsa da bazı Site sakinleri Yönetimi dışarıya vermemek, kendi içlerinden bir yönetici eli ile iş ve işlemleri gerçekleştirmek isteyebilirler. Bu tarz durumlarda Site yönetim becerileri olmayan ya da mevcut yönetmelik ve mevzuata uygun davranmayan Site yönetimleri cezai durumlar ile karşılaşabilir.

Bunun yanında Site yönetimleri ilgili kanunlar gereği mali sorumlulukları olan, yaptıkları işlemleri faturalandırmaları gereken birimler olarak karşımıza çıkıyor. İşin mali muhasebe boyutunda Site yöneticilerinin bir mali müşavir ya da muhasebeci gibi davranmasını beklemek hayalden öte gidememek olur. Burada Site Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri devreye giriyor.

Site yönetim firmaları bu noktada faydalı oluyor. Özellikle Site yönetiminde tecrübesi olmayan, mali konulara ve faturalandırmaya uzak olan Site yönetimleri, iş ve işlemlerin aksamaması, gerekli mali prosedürlerin ilgili takvime göre ilerlemesi açısından Site danışmanlık firmalarından danışmanlık hizmeti alabilirler.

Danışmanlık hizmetleri denilince akla birçok farklı unsur geliyor. Öncelikle mali konularda yapılan danışmanlık hizmetleri ön plana çıkıyor. Ayrıca:

  • Aylık ödemelerin muhasebe defterine kaydedilmesi
  • Alım satım gibi iş ve işlemlerde ilgili faturaların kaydedilmesi
  • Site gelirlerinin ve yapılan harcamaların uygun usuller ile muhasebeleştirilmesi
  • Yıllık faaliyet raporlarının yılsonunda genel kurula sunulması

gibi hususlar mali konularda danışmanlık hizmeti kapsamına giriyor. Bunun yanında hukuki danışmanlık hizmetleri de Site danışmanlık hizmetleri kapsamına giriyor.

Hukuki Anlamda Danışmanlık Hizmetleri

Hukuki anlamda danışmanlık hizmetlerinin bazılarını maddeler halinde sıralamak mümkün:

  • Site sakinleri arasındaki anlaşmazlıklarda ilgili kanun ve hükümlere göre davranılması
  • Genel kurullarda alınan kararların usulüne uygun olması ve usulünce kaydedilmesi
  • Borç ve alacaklar hususunda gerekli ihtarname ve borç takibinin yapılması

gibi iş ve işlemler hukuki danışmanlık kapsamına girer.

Diğer Hususlarda Danışmanlık Hizmetleri

Danışmanlık hizmetleri sadece mali ve hukuki durumları kapsamıyor. Bunların yanında bakım onarım hizmetleri, Site Yönetimi tarafından alınacak hizmet ve malların uygun maliyet ve yeterli kalitede olması gibi konularda da danışmanlık hizmeti satın alınıyor. Ayrıca günümüzde birçok sitede güvenlik hizmeti özel sektörden hizmet alımı yolu ile gerçekleştiriliyor. Site yönetim firmalarının sürekli bu tür güvenlik hizmeti veren firmalarla iş yaptığı gerçeği göz önüne alındığında bu konuda da danışmanlık hizmeti alınabileceği söylenebilir.

Danışmanlık Hizmetinde Farklılıklarımız:

Site danışmanlık hizmetleri konusunda firmamızdan bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.  Firmamız çalıştığı müşterilerine danışmanlık hizmetleri kapsamında gerek mali konularda gerek hukuki konularda ilgili bilgilendirmeleri rutin olarak gerçekleştirir. Site alt yapı çalışmaları, bakım onarım hizmetleri, Site mal ve hizmet alım prosedürleri firmamızın danışmanlık kapsamında verdiği hizmetlerin bir kısmıdır.

Ayrıca güvenlik alt yapısının gerçekleştirilmesi, Site Yönetimi ile ilgili yazılımların kullanılması ve bakımının yapılması gibi birçok farklı alanda firmamızdan Site Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri temin edebilirsiniz. Siz de işi profesyonellere teslim etmek, kaliteli ve güvenli bir Site Yönetimi ortaya koymak için bizi tercih edebilirsiniz. Alanında uzman personellerimiz sizlere Site Yönetimi ile ilgili birçok farklı alanda gerekli danışmanlık hizmetini verebilmektedir.