Kocaeli Site Yönetimi Ücretleri | Günümüzde hızla gelişen teknoloji ve artan nüfus oranı yeni ve farklı türde konutların yapılmasını sağladı. Tek katlı evlerden ziyade siteler ve rezidanslar giderek artmaya başladı. Özellikle siteler en az iki apartmandan oluşan yapısıyla eski yerleşim mantığını tamamen değiştirerek izole bir hayat sümek isteyenlerin trend tercihi olmaktadır.

Çok sayıda ailenin yaşadığı ve nüfusu bazen mahallelerle yarışan bu sitelerin Yönetimi ise oldukça zor ve önemlidir. Bu yönetimler kanun ve mevzuatlar ile düzenlenmekte ve denetlenmektedirler.

Yönetici her türlü mali ve hukuksal konulara hâkim olmalı ve binalarda oturan herkese gerektiğinde hesap verebilmelidir. Site Yönetimi çoğunlukla temizlikten bakım ve onarıma kadar binaların her türlü işlerini yakından takip etmek durumundadır.

Kocaeli Site Yönetimi Hizmetleri

Sanayisi ve nüfusuyla Türkiye’nin en hızlı gelişen illerinden olan Kocaeli’de siteler ve rezidanslar da giderek artıyor, gelişiyor. Özellikle de yeni sosyolojik algılar ve değişen demagojik yapı nedeniyle nüfus yoğunluğu sitelere doğru kayıyor.

Bununla birlikte sitelerin profesyonel anlamda Yönetimi için çeşitli firmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Sitelerdeki ortak alanların hijyenik, düzenli ve temiz olması için Site Yönetimi tarafından temizlik şirketleri ile anlaşma sağlanmaktadır.

Bazı durumlarda ise personeller istihdam edilebilmektedir. Ayrıca sitenin güvenlik sistemlerinden peyzaj ve çevre düzenlemesine kadar pek çok konuda Site Yönetimi söz sahibi olmaktadır. Peki bu hizmetleri veren Kocaeli Site Yönetimi ücretleri ne düzeydedir, gelin birlikte göz atalım…

Kocaeli Site Yönetimi Ücretleri

Kocaeli şehrinde bulunan profesyonel Site ve rezidans Yönetimi için farklı firmalar ile anlaşma imzalanabilir. Bu anlaşmalar yapılırken ücret politikası son derece önemlidir. Hem hizmet detayları konuşulmalı hem de bu hizmetlere uygun bir fiyat politikası belirlenmelidir.

Her ne kadar Site yönetim ücretleri ile ilgili günümüz şartlarında 2 bin lira ile 20 bin lira arasında bir fiyat skalası olduğunu söyleyebilirsek de bu fiyatın sitenizin boyutuna ve almak istediğiniz hizmetin türüne ve çeşitliliğine göre değişebildiğini önemle vurgulamak isteriz.

Site Yönetimi için anlaşma arifesinde iseniz aldığınız ücret teklifleri kapsamında hangi hizmetlerin verileceğini detaylıca araştırmalısınız. Yani size çok uygun fiyat veren bir şirket örneğin güvenlik hizmetlerini kapsam dışı bıraktığı zaman aylık karı 15 bin TL’yi bulabilmektedir. Bunun ne kadarını size yansıttığını mutlaka inceleyin yani ettiği kar kadar indirim uyguluyor mu size? Buna mutlaka bakmanızda fayda var.

Kocaeli Site Yönetimi İle İlgili Merak Edilenler

Günümüzde hızla talep görmeye başlayan Site yönetim firmalarının bina sakinlerine sundukları pek çok hizmet bulunur. Buna göre sunulan hizmetler arasında Site güvenliğinin sağlanması ve muhasebe işlemlerinin yapılması da bulunuyor.

Sitelerde güvenlik hizmetlerinin bulunması tercih sebebi oluyor. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi Kocaeli Site Yönetimi ücretleri bu hizmetlerin verilip verilmemesine göre farklılık gösteriyor.

Siteler için neredeyse tüm hizmetleri sağlayan Site yönetim firmaları buna göre ücret anlaşmaları yaparlar. Bu ücret anlaşmalarında sitenin yapısı ve kapasitesi de göz önünde bulundurulur.

Kocaeli Site Yönetimi İle İlgili Tüm Detaylar

Site yönetiminde çok ciddi anlamda hukuksal bilgi birikimine ihtiyaç duyulmaktadır. Site yönetimlerinde özellikle kanun ve mevzuatlar göz önünde bulundurulmaktadır.

Aidat ödemeyen bina sakinlerine uygulanacak yaptırımlar konusunda da hukuksal bazı prosedürlerde bulunmak gerekir. Özellikle insani ilişkileri düzenlemek adına da Site yönetim hizmetlerinden faydalanmak gerekir.

İnsanlar arasındaki anlaşmazlık durumunda yönetimler önce arabuluculuk yapar ardında da gerekirse hukuki yollardan faydalanılır. Bu kapsamda hukuki destek alınması açısından da profesyonel Site yönetim şirketlerinden destek almak zaruridir.

Kocaeli Site Yönetimi Muhasebe ve Aidat İşlemleri

Kocaeli ilinde bulunan siteler ve rezidanslarda mali konulara hakim ve aynı zamanda hukuki bilgi birikimi olan yöneticilere ihtiyaç duyulmaktadır. Profesyonel Site yönetim firmaları tarafından aylık ödemeler muhasebe defterine rahat bir şekilde kaydedilir.

Site ve binalardaki alım satım işlemlerinin faturalandırması da yapılır. Site gelirleri ve yapılan harcamalar uygun usullere göre muhasebeleştirilir. Yıllık faaliyet raporları da o yılın sonunda genel kurula şeffaf, tam ve düzenli bir şekilde sunulur. Bu hizmet kapsamında Site sakinleri arasında yaşanabilecek tüm olumsuzluklar ve anlaşmazlıklar kanun ve hükümler vasıtasıyla çözülür.

Genel kurullarda alınan tüm kararların da usulüne uygun olması ve doğru kaydedilmesi gerekir. Ayrıca borç ve alacaklar hakkında ihtarname tebliği ile borç takibi de yapılır. Böylelikle tüm mali ve finansal yükümlülükler yerine getirilmiş ve Site profesyonelce yönetilmiş olur.

Kocaeli Site Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri

Turkuaz Kocaeli Site Yönetimi olarak hukuki, mali ve başkaca çeşitli alanlarda danışmanlık hizmetleri de verilmektedir. Kocaeli ve ilçelerinde bazı siteler geçiş döneminde yönetimini şirketimize devretmek yerine bahsi geçen danışmanlık hizmetinden de yararlanabilmektedir.