Kocaeli Site Yönetim Firmaları | 21 yüzyıl Türkiye’sinde kentleşme toplu yaşam alanlarında yoğunlaşmaktadır. Müstakil ev kavramından apartman, Site, residence gibi toplu yaşam alanlarına doğru bir eğilim oluyor. Kat Mülkiyeti Kanununa göre 8 ve daha fazla bağımsız bölümü olan binalarda yönetici bulundurmak mecburidir. Kocaeli ve çevresinde yaşıyorsanız Kocaeli Site yönetim firmaları arasında kurumsal kimliğiyle öne çıkan Turkuaz Site Yönetimi firmasının vizyoner hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Site Yönetimi Neden Gereklidir? | Kocaeli Site Yönetim Firmaları

Toplu yaşam alanlarında ikamet edenler kendi bulundukları bağımsız bölümlerden sorumludurlar. Sitenin temizliği, faturaların ödenmesi, güvenliği, araç ve ekipmanların bakımı, onarımı ortak paylaşım noktalarıdır.

  • Binanın çatı, alt yapı, dış cephe, ortak alanların tadilatı,
  • Giderler için aidatların toplanması,
  • Site güvenliğinin sağlanması,
  • Bina içi-dışı temizliği, çevre düzenlemesi,
  • Asansör, elektrik, su, aydınlatma, ısıtma sistemlerinin bakımı, kontrolü, onarımı,
  • Harcamaların faturalandırılması, muhasebeleştirilmesi,
  • Hukuki süreçlerin yönetilmesi,
  • Site hayatının iyileştirilmesi gibi çalışmalar için Site Yönetimi gereklidir. Gereken iş ve işlemlerin titizlikle takip edilmesi için “Site Yönetimi” adı altında bir ekip oluşturmaktadır. Site Yönetimi Site sakinlerinden oluşturulabileceği gibi yasa gereği Site dışından da oluşturulabilmektedir.

Profesyonel Site Yönetimine Neden İhtiyaç Vardır? | Kocaeli Site Yönetim Firmaları

Kocaeli Site Yönetim Firmaları | Geçmiş alışkanlıklarla adeta yönetimsel bir refleks ile hareket eden bazı siteler kendi bünyelerinden bir Site Yönetimi oluşturabilmektedir. Site Yönetimi konusunda artan bilinçle birlikte gitgide azalan bu yöntemde Site Yönetimi hatır-gönül zoruyla kurulduğu için istenilen başarıyı ve etkiyi gösterememektedir.

Aidat toplamaları, toplantılar, bakım, onarımlar istenilen düzeyde yapılamıyor. Durum böyle olunca komşuluk ilişkilerinde bozulmalar, sitenin marka değerinde düşüş, hatta hukuki anlamda sitenin zor durumda kalması gibi durumlar dahi yaşamaktadır.

Geleneksel Site yönetimlerinde yönetici konumunda bulunan kişiler ya emekli ya da gün içinde çalışan kişilerden oluşuyor. Bu kişiler yönetimsel argümanlara tam hâkim olamadıklarından, teknik, mali ve hukuki anlamda yeterli kapsamda bilgiye sahip olmadıklarından ve bu denli yoğun mesai gerektiren bir işe ayıracak yeterli zamanları bulunmadığından hizmette aksamalar meydana gelmektedir.

Site Yönetim Firması Profesyonel Değilse !

Kocaeli Site Yönetim Firmaları | Hizmette telafisi mümkün olabilen aksamaların dışında asıl problemler şöyledir. Mali ve hukuki anlamda mevzuatların gerektirdiği iş ve işlemlerin tam yapılamaması sonucu doğan handikaplardır. Her ne kadar Turkuaz Profesyonel Site Yönetimi firması olarak biz bu şekilde bir yönetimle devam etme kararlılığında olan sitelere hukuki ve mali danışmanlık desteği veriyor olsak da sorunun kalıcı çözümü için Site yönetiminin profesyonel kadromuza devredilmesi gerekmektedir.

Kocaeli Site Yönetimi firmaları içinde tecrübesiyle öne çıkan Turkuaz profesyonel Site Yönetimi, konusunda uzman, deneyimli, eğitimli, insan ilişkilerinde ve iletişimde donanımlı kişilerden oluşmaktadır. 7/24 hizmet verdiğimizden ötürü en küçük bir aksaklıkta hızlı şekilde müdahale edip problemleri büyümeden önleyebilmekteyiz. Böylece Site yaşantısının aksamasına, huzurun bozulmasına, sitenin hukuki ve mali anlamda zor durumda kalmasına asla müsaade etmiyoruz.

Turkuaz Profesyonel Site Yönetiminin Hizmetleri Nelerdir?

Kocaeli Site Yönetim Firmaları | Turkuaz Profesyonel Site Yönetimi olarak bizler şeffaf ve demokratik bir yönetim sergilemenin önemine inanıyoruz. Yönetimini devraldığımız tüm sitelerde bütün işlemler dosyalanıyor, kayıt altına alınıyor. Her bir harcamanın kaydı deftere işlendiği için isteyen Site sakini bu kayıtları inceleyebiliyor. Bu kapsamda Site yönetim hizmetlerimiz şunlardır;

1-Anket-Duyuru Hizmeti; Site sakinleri arasında iletişimi hızlı sağlamak adına Whatsapp, SMS, e-posta teknolojileri kullanılıyor. Her türlü duyuru için ayrıca bina girişine, asansöre duyurular asılıyor. Site ortamının çağdaş görünüme kavuşması için öneri ve fikirler alabilmek için anketler yapılmaktadır.

2- Danışmanlık Hizmeti; Site Yönetimi Kat Mülkiyeti Kanunu doğrultusunda kurulduğu için kanun ve hukuki yönden yükümlülüklerin bilinmesi esastır. Mali, hukuki konularda Site yönetimini geleneksel yollarla yürütmeye çalışan sitelere danışmanlık hizmeti verilmektedir. Mali konularda; aylık ödemelerin muhasebe defterine kaydı, faturaların deftere işlenmesi, gelir-giderlerin muhasebeleştirilmesi danışmanlığı yapılmaktadır.

Hukuki konularda; Site sakinleri arasındaki anlaşmazlıklarda ilgili kanun-hukuk çerçevesinde davranılır. Borç ve alacaklar için gerekli ihtarın, borç takibinin yapılması hizmeti verilmektedir.

3-Güvenlik Hizmeti; Site sakinlerinin can ve mal güvenliğini sağlamak adına güvenlik kameraları, kapı güvenlik noktaları, plaka, izinli ziyaretçi kaydı, giren-çıkanların elektronik kaydı gibi hizmetler veriliyor.

4- Muhasebe Hizmeti; Aidatların, avansların, varsa kiranın toplanması, faturaların, vergilerin ödenmesi, harcamaların faturalandırılması, gelir-giderlerin muhasebeleştirilmesi, işletme defterinin düzenli tutulması hizmeti veriliyor.

5-Bakım, Onarım, Temizlik, Çevre Düzenlemesi Hizmetleri; Günlük, haftalık, aylık olarak temizlik, bakım hizmetleri düzenli şekilde yapılıyor. Site sakinlerinin yaşam güvenliği açısından asansör, aydınlatma, ısınma, su şebekesi, çocuk oyun alanı, otopark, havuz gibi alanların bakımı, kontrolü, çevre düzenlemesi kontrol altında tutuluyor. Olası arıza, aksaklık gibi durumlarda hızlı şekilde çözümü gerçekleştiriliyor.

Profesyonel Site Yönetimi Hizmetini Nasıl Alabilirsiniz?

Site içerisinde can ve mal güvenliği endişesi önemli bir konudur. Arıza ve aksaklıklarla uğraşmak zorunda kalmadan yaşamak istemek hakkınızdır. Bunun için Turkuaz Site Yönetiminin sunduğu profesyonel Site Yönetimi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak siz de ferah ve huzur dolu bir sitede yaşamaya başlayın.