İzmit Site Yönetim Firmaları | Son yıllarda İzmit Site Yönetim Firmaları artış göstermektedir. Bu artışın nedeni insanların daha güvenlikli ve şehirden yalıtılmış siteleri tercih etmesi ve bu sitelerin yönetimlerini de profesyonel Site yönetim firmalarına devretmesidir. Siteler apartmanlar, alışveriş merkezi, okul, sosyal alanlar gibi birçok parçanın birada olmasıyla meydana gelir. Bu durumda da sitenin yönetimini geleneksel yollarla yapabilmek hiç de kolay değildir. Bu zorluğu aşabilmek için ise profesyonel Site yönetimi firmalarından yardım alınmalıdır.

Site Yönetiminin Görevleri | İzmit Site Yönetim Firmaları

Bir apartman dairesinden farklı olarak sitede ilgilenilmesi gereken birçok hizmet alanı bulunmaktadır. Sitenin ortak alanlarının iyileştirilmesi, bakımı, revizyonu, tadilat gibi işlerin yapılmasını sağlamak görevler arasındadır. Site sakinlerinden gelen talep, istek ve şikayetlerin değerlendirmesini yapmak ve iletişim kanalları oluşturmak da Site yönetiminin görevidir.

Site yönetiminin diğer görevleri güvenlik, temizlik gibi hizmetlerle ilgili işe alımlar, kontrol edilir. Ödemelerin yapılmasını sağlamak, muhasebe kayıtlarının oluşturulması, bu kayıtlara ait defterlerin onaylatılması, Site aidatlarının toplanması, toplanan ve yapılan ödemelerin hesaplanması, yapılacak bildirimlerin Site sakinleriyle uygun şekilde (panolar ve telefon mesajları gibi) paylaşılması olarak sayılabilir.

Neden Profesyonel Site Yönetimi | İzmit Site Yönetim Firmaları

Site yönetimi geleneksel yöntemlerle apartman sakinlerinden de oluşabilmektedir. Sitedeki apartmanların yöneticileri ve bir üst yönetici ile Site yönetimi oluşturulabilir. Fakat günümüzde kişilerin şahsi işlerinin yoğunluğu nedeniyle sitenin yönetiminde aksamalar yaşanabilmektedir. Yine iş yoğunluğu ve zaman yoksunluğu sebebiyle Site yönetiminde yer almak istenmemektedir. Site yönetimi gerçekten zorlu, yasal sorumluluğu çokça olan ve zaman alan bir iştir.

Muhasebe işlemlerinden, asansör bakımına kadar birçok iş Site yönetimi tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle günümüzde birçok Site profesyonel bir yönetim firmasıyla çalışmayı ve yönetimi bu şirketlere devretmeyi tercih etmektedir. Bu sayede iş yükünden kurtularak rahat ve güvenli Site hayatına devam edebilmekte, aynı zamanda profesyonel sitelerin şeffaf yönetimi nedeniyle diledikleri zaman mali kayıtları inceleyebilmektedirler.

Tek yapmanız gereken İzmit Site yönetim firmaları içinde tecrübesi ve profesyonel kadrosu ile öne çıkan Turkuaz Site Yönetim ile iletişime geçmektir.

Profesyonel Site Yönetiminin Avantajları Nelerdir? | İzmit Site Yönetim Firmaları

Profesyonel Site yönetimleri sizin yerinize tüm işlerle ilgilenir. Muhasebe kayıtlarını ve defter tasdikleri gibi işlemleri takip edecektir. Güvenlik, temizlik alanında gerekli personelin işe alımları, işe giriş ve çıkış işlemleri, maaş ödemeleri gibi takip gerektiren işlemleri sizin adınıza gerçekleştirir.

Ayrıca çalışan eleman sayısına göre iş yeri hekimine, iş güvenliği personeline ihtiyaç doğabilir. Tüm bunları profesyonel Site yönetimi kolayca halledecektir. Isınma, enerji gibi giderlerin paylaşılması ve tüm yapılanların kat maliki hukukuna uygun olup olmadığının kontrollerini sizin yerinize yapar.

Apartmanda çıkan olası arızalarda tamir işleri için fiyat araştırmaları yaparak en ekonomik şekilde çözüm sağlar. Site sakinlerinin her yıl kayıtlarının kolluk kuvvetlerine verilmesini de düzenli şekilde sağlar. Ayrıca afet ve acil durumlar için eylem planlarını hazır tutar. Gereken önlemleri alırken risk analizlerini de hazırlar.

Profesyonel Site Yönetimi Zaman ve Bütçe Kazandırır

Apartman sakinlerinin kendi yönetimlerinde olan sitelerde bazı yasal zorunlulukların zamanında yapılaması büyük problemlere yol açmaktadır. Bu işi hakkıyla yapmak ise oldukça fazla zaman almaktadır. Profesyonel olmayan Site yöneticileri bu işle kendi işlerinden arta kalan zamanda ilgilendiklerinden aksaklıklar yaşanabilmektedir.

Profesyonel Site yönetiminde ise bu aksaklık ve gecikmeler yaşanmaz. Yasal zorunlulukların ihmalinden kaynaklı cezai ödemeler yapılmadığından ek bir maddi yük oluşmaz.

Asansör gibi bakım gerektiren araçların periyodik bakımları yaptırılır ve oluşacak arızaların önlenmesi sağlanır. Buda arızalardan kaynaklanacak maddi yükleri azaltır. Site yönetiminin ağır yükünden sizlerin kurtulmasını, işten artan zamanda ailenize vakit ayırmanızı sağlar. Siz bu işlerle uğraşmadan, tadilat yapılırken kontrol için beklemeden evinizde ailenizle vakit geçirebilirsiniz

Profesyonel Site Yönetimi Şeffaftır | İzmit Site Yönetim Firmaları

Turkuaz İzmit Site yönetimi olarak tüm kayıtlar şeffaf bir şekilde tutulur. Herkesin kolayca takip edebileceği açıklıkta yapılmaktadır. Tüm aidatları, yapılan masrafları, personel giderleri gibi tüm kalemleri program aracılığı ile kolaylıkla Site sakinleri takip edebilmektedir. Bu sayede Site içinde kiracılarınız bulunuyorsa ve anlaşmanıza göre aidatları kiracılarınız ödüyorsa aidat takibini kolayca yapabilirsiniz. Kullanılan programlar stabil, kolay ve şeffaftır. Dileyen Site sakinleri tüm kayıtları rahatlıkla inceleyebilir, yapılan işlerin kontrolünü sağlayabilirler.