Gebze Site Yönetim Firmaları

Gebze Site Yönetim Firmaları | Gebze, Kocaeli’nin hızla gelişen ilçelerinden biridir. Kentleşme yolunda önemli adımlar atan ilçede çoklu yaşam alanları ön plana çıkıyor. Can ve mal güvenliğinin, huzurlu yaşamanın değer kazandığı günümüzde insanlar Site, residence gibi toplu yaşam alanlarını tercih ediyorlar. Kalabalık insan gruplarının olduğu bu yerleşim yerlerinde düzenin ve yaşam standardının sağlanması için Site yönetimi önem kazanıyor. Sitenizde huzurlu ve sorunsuz bir yaşam sürmek istiyorsanız Gebze Site Yönetim firmaları arasında 8 yıllık tecrübesiyle ve vizyoner yapısıyla Turkuaz Site Yönetimini bir adım öen çıkmaktadır.

Site Yönetimi Neden Gereklidir? | Gebze Site Yönetim Firmaları

İnsanların toplu yaşadığı her yerde ilişkileri düzene koyacak, otoriteyi ve düzeni sağlayacak yönetimlere ihtiyaç vardır. Birçok bağımsız bölümün bulunduğu sitelerde otopark, merdivenler, asansör, çatı, bahçe ortak kullanım alanlarıdır. Sitenin bakım ve giderleri de ortak paydaşa aittir. Her dairenin kendi gideri daireyi kullanana aittir. Fakat;

 • Asansör bakımı, onarımı,
 • Bina içi, dışı, Site alanının aydınlatılması,
 • Site çalışanlarının maaşları,
 • Bina bakım, onarım, temizlik masrafları,
 • Ortak alan elektrik, su faturalarının ödenmesi gibi Site işlemleri ve harcamaları sitenin ortak giderleridir. Bu giderler Site sakinleri arasında toplanan aidatlarla ödenmektedir.

Sitenin bakım, onarım, temizlik, iyileştirme çalışmalarını yapmak, aidatları düzenli toplamak, sitenin güvenliğini sağlamak için çalışmalarda bulunmak üzere bir yönetim bulunması gerekiyor. Ayrıca 8 ve daha üzeri bağımsız bölümü bulunan binalarda Site yönetimi bulundurulması Kat Mülkiyeti Kanunu hükümlerince zorunlu hale getirilmiştir. Bu nedenle sitenizde huzurlu ve sorunsuz yaşamak istiyorsanız profesyonel bir Site yönetimi ile çalışmalısınız.

Profesyonel Site Yönetimine Neden İhtiyaç Duyulur? | Gebze Site Yönetim Firmaları

Huzurlu ve dingin bir yaşam modeli seçimi yaparak Site tarzı yerleşkeleri tercih eden Site sakinleri genel olarak sitelerinin daha huzurlu, sorunsuz ve çağdaş bir görünümde olmasını isterler. Fakat birçok Site sakini ne yönetime girer ne de bu konuda yardımcı olur. Bunun sonucunda da sitelerin kendi içinde hatır-gönül yoluyla, göstermelik bir Site yönetimi bulunur. Ayrıca bu yönetimin faaliyetlerinden çok memnun olmasalar da yönetici olma ve bu ağır sorumluluğu taşıma konusunda kendilerini yeterli görmediklerinden sağlıklı bir alternatif de ortaya koyamamaktadırlar.

Site yönetimi uzmanlık ve deneyim isteyen bir yönetim sürecidir. Çünkü kanunen kurulduğu için hukuki yükümlülüklerin ve cezai müeyyidelerin bilinmesi gerekiyor. Karar defteri, işletme defteri gibi belgelerin noterce onaylanması, her türlü işlemin, kararın bu defterlere işlenmesi zorunludur.

Site hayatının aksaksız ve düzen içinde yaşanması için, en küçük sorun ve aksaklıkların akılcı ve hızlı biçimde çözülmesi esastır. 7/24 hizmet sunan Turkuaz profesyonel Site yönetimi ekibi, en küçük lamba patlamasında bile hızlı şekilde olaya müdahale etmek suretiyle Gebze Site Yönetim Firmaları arasından sıyrılmaktadır.

Profesyonel Site Yönetimi Hizmetleri Nelerdir? | Gebze Site Yönetim Firmaları

Site yönetimi; alanında eğitimli, donanımlı, insani ilişkileri ve iletişimi gelişmiş bir ekip tarafından veriliyor. Hukuki kurallar ve yükümlülükler çerçevesinde hizmetler sunuluyor. Bu hizmetler genel olarak şöyledir;

 • Site sakinleri arasında iletişimin hızlı ve sağlıklı oluşabilmesi için Whatsapp, SMS, e-mail gibi teknolojilerin kullanılması ve/veya duyuruların ilan panosuna, görünür yerlere asılması
 • Aylık aidatların düzenli ve adaletli bir şekilde toplanması
 • Aidatlar için bir banka hesabı oluşturulması
 • Gelir ve giderlerin işletme defterine işlenmesi; İsteyen Site sakini gelir-giderleri, faturaları, defterleri inceleyebilir.
 • Sitenin güvenliğinin sağlanması; Güvenlik kameraları, güvenlik görevlisi, plaka, ziyaretçi kaydı. Kayıtların elektronik ortamda saklanması
 • Bakım, onarım, temizlik, çevre düzenleme hizmeti
 • Sitenin iyileştirilmesi için anket düzenlenmesi, bu konuda toplantı yapılması
 • Hukuki yükümlülüklerini yerine getirmeyen Site sakinleri için ihtarname çekilmesi ve borç takibinin düzenli olarak yapılması

Profesyonel Site yönetimi Hizmeti Nasıl Alabilirsiniz?

Site yönetimi hiç kurulmayacak veya göstermelik kurulacak bir idari model asla değildir. Site yaşamının huzurlu ve düzenli yaşanması için profesyonel bir ekibe ihtiyaç bulunmaktadır ve kanunda da bu yer almaktadır. Asansör bakımı, Site temizliği, can ve mal güvenliği gibi önemli konularda sorunlar yaşamamak için Turkuaz Site yönetimi ile iletişime geçebilirsiniz.

Gebze veya çevresinde yaşıyorsanız, 0262 323 05 41 nolu çağrı hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. İsterseniz turkuazsiteyonetimi.com adresine girerek iletişim formunu doldurabilirsiniz. Site yönetimi ve hizmetleri hakkında aklınıza gelen soruları sorabilirsiniz. Profesyonel Site yönetimi ekibinden hukuki, mali konularda destek alabilirsiniz.